Haberler ve Duyurular
Haber Galerisi

Yabancı Öğrencilere Yönelik İhracat Eğitimi Başlıyor

MEVKA ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı iş birliğiyle Konya’da üniversitelerimizde bulunan yabancı öğrencilere yönelik “İhracat Uzmanı Yetiştirme Eğitimi” düzenlenecektir.

 

Uluslararası Ticaretin tüm süreçlerinin uygulamalı olarak, örnekler ile anlatılacağı eğitim programımızda özellikle katılımcılara sektörde aranan niteliklerin kazandırılması ve iş hayatında karşılaşacağı konular örnekler ile sunulacaktır. Eğitim bir dış ticaret sürecinin müşteri temininden ürünlerin teslimine kadarki tüm süreçler işlenmektedir. Ayrıca katılımcılar kendi iş fikirlerini uluslararası pazarlara nasıl taşıyacağı konuları anlatılacaktır. Ayrıca adayların bu eğitim ile bir firmanın dış ticaret departmanında çalışabilmesi için katkı sağlaması hedeflenmektedir. 2023 yılı Ocak ve Şubat ayları içerisinde 7 hafta sonu Cumartesi ve Pazar saat 13.00-17.00 saatleri arası olmak üzere günlük 4 saatten toplamda 14 gün ve 56 saatlik eğitim verilmesi planlanmaktadır.

Programa kayıt linki: https://www.turkiyeburslari.gov.tr/duyurular/20222023-uluslararasi-ogrenci-akademisi-basliyor-38

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Konya Yatırım Destek Ofisi
Mevlana Kalkınma Ajansı
Konevi Mah. Feritpaşa Cad. No:18 Meram/Konya/TÜRKİYE 42040
Bu sitede yayınlanan her türlü bilgi ve belge Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından sağlanmıştır. Tüm hakları saklıdır. © 2024